NİKOLA SİHON

1957 de Prep I !

 1962 – 1965  Prep II de mi?  Anderson Hall'ün büyük  yatakhanesinde bir sabah ben de anahtarımı dolapta unutmuşum. Sabah don-külot, Erhan'ın kahverengi paltosuyla Hamlin Hall'ün önünde ağabeyim yedek anahtarı getirsin diye bekliyordum! Bir de Nejat B.  da anahtarını kaybetmişti ama dolabını, kapısının menteşesini sökmüş öyle açarak kullanıyordu. Kilit de önde kapıda takılı idi!

63 – 64 Bentley High, Livonia. MI. da antrenör güreş yaptığımı görünce çok beğendi, takıma aldı fakat sınıfa göre yaşım büyük olduğu için müsabakalara çıkarmadılar.

67 – 69  senelerinde GM Diesel ve Detroit Ford Hospital'da mühendisliğe başlamış olan ağabeyim Yura ile birlikte Wayne State U. Detroit ten mezun olduk.

69 – 73 Amerikan vatandaşlığına geçmiş ve üniversite derecesini de almış bulunduğumdan, U.S. askerliği ortaya çıktı; beni Vietnam a göndereceklerdi. Son anda Almanya'ya tayin çıktı; gelerek vazifeyi orada bitirdim.  

74 – 83  seneleri Christa ile evlendikten sonra Münih ve cıvarında oturarak geçti; iki çocuğumuz oldu.

83  senesinde Ann Arbor, MI. da büyük agabeyim Tanaş'ı ziyaret ederken onun da 25 senelik mühendislikten sonra, U of M de CAD dersleri aldığını gördüm. Hemen döndüğümde Münih'de Control Data'da programming dersine kayıt oldum.

85 – 88 yıllarında Frankfurt, Hamburg, Kiel ve saire Op-System doçenti olarak ders verdim.

88 – 2009 a kadar da SAP – Software System Administrator'ü olarak Bosch Siemens'in beyaz esylar fabrikasında çalıştım.

2011 – 2014 arasında okul çocukarına İngilizce dersleri  verdim.

Şimdi artık başka işim yok diye biraz gitar ve bouzouki çalmasını öğreniyorum!

 

 


Okul sonrası
Öğrenciler