FARUK SAYIT

Geçen bu 50 senenin detaya girmeden özetini yapmağa çalışacağım. Genel olarak sevgi, arkadaşlık, eğlence ve çalışma olarak özetleyebilirim. Bütün bunların birleştiği nokta ise sorumluluk ve kalite idi. Bu ikisi de bize kolej hayatımızda öğretilen değerlerdendi. 

Liseden çok havalı mezun olmuş ve kolaylıkla RC'nin mühendislik bölümüne girmiştim. Spor ve eğlence karışımı inanılmayacak kadar yoğun ve harika geçen dört sene sonunda nişanlıydım ve hemen askere gittim. Askerliği Bolu'da yaptım ve o bile hoştu. Kıtada yaptığım için okulda öğretilenlerden çok değişik tecrübeler edinmiştim ve de artık evliydim. 

İş ararken eşekten düşmüş gibiydim. Dışarıdaki hayat okuldaki pembe hayallerimize çok ters idi. Birkaç aylık memuriyetten sonra mutlaka kendi işimde çalışmam  gerektiğine inandım ve hayatım boyunca da hep kendi işimin sahibi oldum. Hafta sonları dahil uzun saatler çalışarak ve yaptığım işlerden büyük zevk alarak seneleri dolu dolu yaşadım. Başarılı ve saygılı bir işim, lise ve üniversiteden kalan nefis arkadaşlarım ve huzur dolu bir aile düzenim oldu. Çok çalıştım ama çok da eğlendim ve doyasıya mutlu oldum.. Arzu edebileceğim neredeyse herşeyi yapabilmiş ve bunu sımsıcak arkadaşlarımla paylaşabilmiştim.

Gurur duyduğum iki çocuğum oldu ve iyi yetiştiler. Kızımdan 2 tane, benim için dünyalar tatlısı, yaramaz erkek ve bir de oğlumdan yolda kız torunum var. En zor günlerimde bana çok büyük destek olan ve hala aşık olduğum karım, tatlı bir ailem ve çok candan arkadaşlarımla bugüne kadar  güzel bir hayat yaşamış şanslı birisiyim. Zaten dünyadan habersiz ilk okulu bitirip Koleje girmek bizim için şansın temeli idi ve bize bu yolu açan anne ve babalarımızı minnet ve şükranla anmak isterim.

 


Okul sonrası
Öğrenciler