MEHMET ÖZELSEL

Hayatımda çok şanslı oldum.  Belirli zamanlarda başka başka güzel insanlar bana gitmem gereken istikametleri bulabilmeme ayna oldular.  

RA'den sonra RC’den kimya mühendisliği (1969), ondan sonra da Amerika’da, LSU’dan yüksek tahsili bitirdim (1973). İki tane de birbirinden apayrı işim oldu. Önce Almanya, Lüksemburg ve Amerika’da Du Pont için kimya mühendisi olarak çalıştım (1998). Sonra, erken emekliliği seçip ikinci eşim ile küçük bir bed-and-breakfast açtık Hendersonville, NC'da. Adını da, gerek ikimizin de soylarında karışan değişik milletleri, gerek pansiyonun mimari ve döşenme stilini, ve gerekse de mutfağımızın zenginliğini temsilen, Mélange koyduk. Bu arada aşçı okuluna da gittim.

İkinci defa emekli olmadan hepinizi beklerim.

İlk eşimden olan 3 çocuğum, şükürler olsun, sorunsuz yetiştiler; herbiri yüksek tahsillerini bitirip, biri Almanya’da, diğeri Kanada’da, bir diğeri de Miami'de hayatlarını kurdular. Şimdi bir İtalyan damadım ve biri Alman diğeri de Jamaika’lı olmak üzere 2 tane de gelinim var; hep beraber 6 tane de torun.


Okul sonrası
Öğrenciler