KADRİ NİŞEL

Robert Academy’den Haziran 1965’de mezun. değişik mesleklere merakı olmasına rağmen baba mesleği olan makina mühendisliğini tercih etti. Robert Kolej Yüksek Okulundan mezun oldu. 1970 sonbaharında askere gidinceye kadar o yıllarda İstanbul Acıbadem’de bulunan OTOSAN Otomotiv Sanayii’nde Mamul Geliştirme Bölümü’nde çalıştı. Askerlik kıta hizmetini Afyon’daki İstihkam Ana Tamir Fabrikasında yaptı. Askerlik dönüşü OTOSAN Fabrikasında önce proje mühendisi sonra geliştirme şefi olarak özellikle Anadol otomobillerinde çeşitli projeleri yürüttü. Spor Anadol Otomobili STC-16’nin proje sorumlusu olarak üretime geçiş sürecini yönetti.

1977’den itibaren ortağı olduğu şirkette çalışarak, özellikle poliüretan sünger ve köpükten mamul ürünlerin üretiminde uzmanlaştı. Türkiye’de 30’dan fazla mevcut ve yeni fabrika için, komple yataklık sünger tesisi, poliüretan ayakkabı tabanı tesisi ve benzeri fabrikaların ithal, makina ve ekipman temsilciliğini yaptı. Yerli olarak poliüretan sandviç panel presleri, poliüretan hammadde formulasyon reaktörü, plastik ve boya sanayi için planet karıştırıcılar, valsli ezme makinaları ve benzerlerinin tasarım ve imalatını gerçekleştirdi.

1990 yılından itibaren 10 yıl yine otomotiv fabrikalarına plastik parça üreten Tuzladaki Plastaş fabrikasında çalıştı. Araştırma Koordinasyon Planlama Müdürü olarak ve organizasyon, tesis ve ekipmanların planlaması, kalite sisteminin geliştirilmesi ve benzeri projelerde çalıştı.

1972 yazında Aslı Furgaç (BÜ '72) ile evlendi. 1975 yılında kızı Melike, 1977 yılında oğlu Kerim doğdu. Melike’den Kaya ve Raika, Kerim’den Selin isimli 3 torunu oldu.

1952’den beri Kadıköy’de, son kırk yıl da Caddebostan’da oturuyor.


Okul sonrası
Öğrenciler