BEDROS KAZAN

Mezuniyet sonrası daha sonra Boğaziçi Universitesi olarak adı değiştirilen Robert Kolej Makine Muhendisliği'ne girdim. 1970 yılında mezun oldum, böylece 10 yıllık  campus hayatımızı noktaladık. 1970-1971'de Montreal'de geceleri MBA kursları gündüzleri muhtelif işlerde çalışırken aşırı soğuk nedeniyle rahatsızlandım ve İstanbula döndüm.

1971-1972 yıllarında ordonat asteğmen olarak Ankara'da askerliği bitirdikten sonra, klima okulu olarak tanınan Tokar AŞ'de işe başladım. Hasbelkader tesisatçı olarak meslek tercihimizi yapmış olduk. 1973-1986 yılları arasındaki Tokar iş hayatımız, Ömer Berkol'la tanışmamızla son buldu. 1986-1988 Suudi Arabistan maceramız başladı.

Suudi Arabistan dönüşü Ömer Berkol-Haluk Kaya'nın Üçgen şirketleri grubuna Üçgen Mekanik AŞ'yi kurarak intisap ettim.

Kiriş Otel-Kemer, Conrad Hilton-Beşiktaş, Radisson-Ortaköy, Turkiyedeki prestij işlerimizden birkaçı...

Daha sonraki iş hayatımız 1993'te şartların zorlamasıyla ağırlıklı ex-Soviet ülkelerine yöneldi.

Türkmenistan, Kazakistan, Rusya, Kırgızistan, Gürcistan ve en son Dubai metrosunda 2010 yılına kadar faaliyet gösterdik.

Ekonomik krizler, yanlış yönetimler şirketi tasfiye etme sonucunu doğurdu.

2011 yılında elektrik taahhüt firması olan Novatek'in mekanik departmanını kurarak Makedonya'da faaliyete başladık. TAV'ın işlettiği Üsküp havaalanı ilk işimiz oldu. Halen Ukrayna ve Makedonya'da faaliyet göstermekteyiz. Bu aralar tilkinin kürkçü dükkânına dönüşü gibi, Suudi Arabistan tekrar gündemde...

Gelelim aile hayatımıza... 1975'te Silva ile evlendim. Oğlum Arda (1977) Matematik mezunu ve internet reklamcılığı işinde. Kızım Arev (1982) elektrik mühendisi ve Siemens'te çalışıyor.

Kışları Kurtuluş, yazları Kınalıada'da yaşamımızı sürdürüyoruz.


Öğrenciler