ARA İZMİTLİ

Uzatmalı mezuniyetimden sonra, 1966 yılında ODTÜ, mühendislik Fakültesine girdim.  1971 yılında Elektrik (Computer Control) Mühendisi olarak mezuniyetime kadar, okula ek olarak, ODTÜ lisan laboratuarlarının bakım ve tamirini, Hacettepe Üniversitesi lisan laboratuarlarının kurulum, bakım ve tamirini ve KTÜ lisan laboratuarlarının da kurulumunu yaptım.

Üniversite yıllarımda yazları hem staj hem de çalışma olarak dört yaz okul kapanışından açılışına kadar Oslo, Norveç'te bulunan Tandbergs Radiofabrik'te çalıştım.  Bu arada otostopla kuzey Avrupa'da epeyi dolaştım.

ÖDTÜ'den mezun olduktan sonra,askerliğime kadar olan süreyi değerlendirmek için İstanbul'da tıbbi cihazlar ithal, imal, pazarlama, kurulum ve servisi ile uğraşan bir şirkete girdim.  Bu şirkette, askerlik süresince part-time çalışma da dahil omak üzere, 1979'a kadar yedi yıl çalıştım.

Askerliğimin hem okul hem de Yedek Subaylık bölümlerini Ankara, Mamak Muhabere Okulunda yaptım.  Okuldan terhisime kadar Teknisyen Çavuş okulunda öğretmenlik yaptım.

 1978 yılında eşim Azniv'le evlendim.  Bu bera-berlikten 1981 ve 1982 yıllarında iki kızımız oldu.

 1979 yılında Alarko'nun teknik sistemler ithal edip pazarlayan Almüt bölümüne girdim. Ancak bu işim yaklaşık bir yıl kadar sürdü.  Çünkü 1980'de, evvelden beri girmek istediğim, Türk Philips şirketinde işe başladım.

Türk Philips'te, şirketin daha az bilinen, Bilimsel ve Endüstriyel Sistemler ve Elektronik Devre Elemanları bölümlerini yönettim.  1980 yılında başladığım bu görevde, 2005 yılında emekli olana kadar, 25 yıl çalıştım.

Halen emekliliğe devam ediyorum.  Büyük kızımdan iki kız, küçük kızımdan da bir erkek torunum var.


Okul sonrası
Öğrenciler