NESİM ESİNLİ


RA’dan mezun olduktan sonra istanbul Üniversitesi İktisat Fakultesine devam ettim. Üniversite yıllarında iş hayatına atılmak mecburiyetinde idim. Eniştemin av ve spor tüfeklerine dipçik (ahşap kısmı) imal eden işine katıldım. Hem çalıştığımdan  hem de öğrenciliği çok sevdiğimden 10 yıl üniversitede kaldım. Böylece öğrenciliğin sonsuz zevkine vardım!

Halen aynı işi devam ettiriyorum. Av ve spor tüfeklerine ceviz ağacından dipçik imal edip
ihracatını yapıyorum.

1971 yılında Reci Bahar ile evlendim. Evliliği de öğrencilik gibi sevdiğimden halen Reci ile evliyim ve onunla mutluyum.

1972 de kızım Meyzi doğdu. Meyzi, Işık Lisesi’ni ve Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nü bitirip, İsrael’de Tel-Aviv Üniversitesi “Down Sendromlu Çocukların Eğitimi” üzerine master yaptı. Halen israel’de down sendromlu çocukların eğitmeni olarak çalışıyor. 1998 de Türk orijinli İsrael vatandaşı Jacky Behar ile evlendi. 3 erkek çocuk sahibi.

İkinci kızım, Betsi, 1975 doğumlu, Notre Dame de Sıon Fransız lisesinden ve İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Evlenene kadar mesleği ile ilgili işlerde çalıştı. 2003’te Heski Hakim ile evlendikten sonra iş hayatını bıraktı. Bir kız ve bir erkek torun verdi bana.

Kızlarım ve 5 torunum da BJK’lidir.
Bana gelince, şimdilik, tabii sağlığım elverdiği sürece, emekli olmayı düşünmüyorum. Emekli ve emekli olmayan kardeşlerimle Filiz ve happy hour’larda buluşmaktan son derece keyif alıyorum. Dileğim bu buluşmalarımızın devam etmesi.


Okul sonrası
Öğrenciler