MUSTAFA YALÇIN DİRİL

1946 yılının 29 mart günü Ordu’da dünyaya geldim .Annem Atatürk’ün ikinci dönem Giresun milletvekili Şevket Çolakoğlu’nun kızı; babam Mehmet Diril de Ziraat Bankası müdürü idi. Bu nedenle ilkokula İzmir’de başladım ve Ceyhan’da bitirdim.Tahsil hayatımın yerleşik düzeni Robert Akademi ’yi kazandığım 1957 yılında başladı. Harika bir orta ve lise hayatım oldu.Spor,dersler ve yatakhane hayatımız inanılmaz güzel anılarla doldu ve geçti. Üniversiteyi de o yıllarda yeni kurulmuş olan ODTÜ-İdari İlimler Fakültesi'nde işletme okuyarak tamamladım. Üniversitede Türk Halk Bilimleri Kulübü'nün aktif bir üyesi olmamdan ve bizim fakültenin sade ve samimi ortamından dolayı çok renkli geçti. Mezun olduktan sonra turizm rehberi brövesi de aldım ve yurdumu gezip tanıma olanağına kavuştum. Askerliğimi de denizci olarak Beylerbeyi Deniz Astsubay Okulu'nda İngilizce ve İç Hizmet dersleri veren bir astteğmen olarak 31.12.1972 günü tamamladım.

Hemen yılbaşı ertesinde Koç Gurubu'nun Beko Ticaret Şirketi'nde başladım. Orası da çok iyi bir okul idi. Koç Grubu'nda değişik şirketlerde 14 yıl orta ve üst düzey yöneticilikten sonra Asil Nadir’in PollyPeck Gurubu'nda Unipac Paketleme ve Ambalaj Sanayii A.Ş.’nin 12 sene genel müdürü olarak çok büyük bir keyif ve başarıyla çalıştım. Son işyerim ise Genel Müdürü olarak çalıştığım Office1Superstore’dur.Sonrasında da yönetim danışmanı olarak çalışıyorum.

İstanbul’dan Antalya’ya taşındım. Burası da  Akdeniz Bölgesi'nin İstanbulu gibi çok güzel bir kültür ve turizm şehri. Bundan sonraki hayatımıza 40 yıllık eşim Ferihan ile ( www.ferihandiril.com ) devam ediyoruz. İki oğlumuz var.


Okul sonrası
Öğrenciler